Budapesten a konstantinápolyi pátriárka

2017. augusztus 21., címkék: ökumene, Ökumené, görög ortodox egyház, ökumené, augusztus 20., i. bartolomaiosz

Missziói és kulturális központot nyitnának a konstantinápolyi pátriárka fennhatósága alá tartozó magyarországi ortodoxok Budapesten. Ebből az alkalomból érkezett hazánkba I. Bartolomaiosz, aki részt vett az augusztus 19- 20-i egyházi ünnepségeken és a Magyarországi Református Egyház zsinati székházába is ellátogatott.

Hamis béke

2017. augusztus 20., címkék: meöt, bogárdi szabó istván, i. bartolomaiosz, gáncs péter, augusztus 20.

„Ha nem tudunk harcolni saját bűneinkkel és vakságunkkal, akkor minden elpusztulhat, ami ezer év alatt felépült ezen a gyönyörű földön" – fogalmazott Gáncs Péter, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke az államalapítás ünnepe alkalmából tartott ökumenikus istentiszteleten.

Magyarországon járt I. Bartolomaiosz

2014. március 05., címkék: ortodox egyházak, i. bartolomaiosz, konstantinápolyi pátriárka

Háromnapos látogatáson járt Magyarországon I. Bartolomaiosz ortodox pátriárka. A görögkeleti egyházfő együttműködési megállapodást írt alá a magyar kormánnyal és előadást tartott az Akadémián.